Kradlo se mezi 17. hodinou 18. června a 6. hodinou ranní 19. června. Krádež se odehrála v Malostranské ulici v Šenově u Nového Jičína. „Neznámý pachatel z několika nákladních motorových vozidel, která byla zaparkována na odstavné ploše pod sjezdem u silnice čísla I/48, odcizil různé součástky a autodíly,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Jak mluvčí dále uvedl pro Deník, například z nákladního automobilu Man TGS zloděj odcizil rozdělovací převodovou skříň, čtyři kardanové hřídele a také převodovky k jednotlivým nápravám. Z dalších tří odstavených vozidel Man 440, Man 413 a Man TGS odcizil rovněž kardanové hřídele spojující různé nápravy. Celková škoda je 1 milion 300 tisíc korun.

Muž měl na hlavě výrazné tetování.
Tragédie z Nového Jičína u soudu. Muž zavraždil otce před očima dítěte

„Záležitostí se intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty,“ doplnil policejní mluvčí s tím, že jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele nebo osob pachatelů či k nálezu odcizených součástí automobilů, je možné kdykoli telefonicky sdělit. A to i anonymně na novojičínské policejní číslo 974 735 651, případně na bezplatnou linku 158.