Pro novojičínské policisty a strážníky jde o „známou firmu“, neboť problémy žena tropí již několik let. Jen v roce 2003 zasahovala městská policie v její domácnosti téměř dvacetkrát, naposledy se dostala do křížku se zákonem před pár dny. Bližší informace sdělil Zbyněk Tomšík, okresní policejní mluvčí: „Při prověření oznámení přestupku proti občanskému soužití, byla žena vyzvána policisty k dechové zkoušce, která byla opět pozitivní s výsledkem 1,91 promile alkoholu v dechu.“

Zato si dotyčná vysloužila podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť nedodržuje protialkoholní ambulantní léčbu, kterou ji v prosinci 2004 nařídil Okresní soud v Novém Jičíně. Matka dvou nezletilých dětí měla, nejen v místě svého trvalého bydliště, soustavně a nadměrně požívat lihem bohaté nápoje. „A to i přesto, že byla povinna pečovat o své nezletilé děti, které pro svůj nízký věk jsou zcela odkázány na nepřetržitou péči rodičů,“ doplnil Tomšík.

Opilá matka tak v přítomnosti svých dětí vyvolávala hádky se svým druhem, tradičním koloritem konfliktů byla vulgárnost a v neposlední řadě i násilí. „Dětem tak vytvářela nevhodné výchovné prostředí, v němž mohlo dojít k narušení jejich duševní rovnováhy a jejich řádného psychické a fyzického vývoje,“ upozornil policejní mluvčí.

Letos v dubnu jí policisté prošetřovali pro podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožování výchovy mládeže. Žena soudem nařízený léčebný režim neustále porušuje. „Případem se nadále zabývají novojičínští policisté,“ uzavřel Tomšík.