Celý příběh začal nenápadnou a dosti zbytečnou krádeží v jedné z příborských prodejen potravin. „V ní odcizil obviněný muž na začátku minulého týdne oříšky za dvaadvacet korun," uvedl Petr Gřes, tiskový mluvčí novojičínské policie. A jako by zloděj neměl dost, o dva dny zaúřadoval znovu. Tentokrát si za cíl vybral věc, jejíž hodnota byla mnohem vyšší.

„Z korby nákladního vozidla sebral muž balíček obsahující zásilku šroubů a kování v celkové hodnotě šest tisíc korun. Navíc v obou případech uvedli poškození přivolaným policistům shodný popis muže, který se v době krádeží v místě pohyboval," doplnil informace policejní mluvčí.

Zadržení zloděje, i díky přesnému popisu muže, na sebe nenechalo dlouho čekat. V závěru týdne policisté podezřelého zadrželi při útěku přímo na příborském náměstí. „Dopomohla tomu náhoda, protože poškozený provozovatel prodejny muže, který mu zboží odcizil, poznal. Okamžitě proto zavolal policisty, a ti jej po vzájemné domluvě zadrželi při útěku," sdělil Petr Gřes.

Zadržený pětadvacetiletý muž z Kopřivnice se po zadržení k oběma krádežím doznal, a odcizenou zásilku kování a šroubů policistům dokonce vydal. Přesto vše nasvědčuje tomu, že se podezřelý zloděj bude se zákony a paragrafy ještě nějakou dobu potýkat. Policisté totiž zjistili, že má na svědomí více skutků převážně majetkové trestné činnosti.

Před dvěma měsíci mu soud dokonce uložil tři sta hodin veřejně prospěšných prací a zákaz pobytu na území okresu Frýdku-Místku. Trestnou činnost tak mladý nenechavec páchal na území Novojičínska. „Svým jednáním se podezřelý dopustil přečinu krádeže se škodou šest tisíc korun. O výši jeho trestu rozhodne soud, který každopádně přihlédne k předešlému pravomocnému rozsudku," dodal na závěr policejní mluvčí.