Vladimíra Merendu naposledy spatřïli rodinní příslušníci 1. května 2008 v místě svého trvalého bydliště. „Od uvedeného dne jej neviděli. Jako poslední místo, kde byl Vladimír Merenda spatřen, byla místní restaurace,“ sdělila novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Šálková a doplnila, že v restauraci muže svědci viděli ještě 2. května 2008 ve večerních hodinách. V minulosti Vladimír merenda pohřešován nebyl.

Hledaný muž je zdánlivého stáří mezi 62 a 65 lety. Je 165 až 170 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má šedé oči a hnědé, prošedivělé rovné vlasy. „Na sobě měl naposledy montérky modré barvy, pracovní kabát, takzvaný Vaťák a pracovní boty, takzvané Komisňáky. Není vyloučeno, že by mohl mít rovněž jiné oblečení, a to červeno-bílo-zelená bundu šusťákovku a na hlavě kšiltovku červené barvy,“ upřesnila popis policejní mluvčí.

Veškeré informace, které by policistům pomohly ke zjištění pobytu pana Vladimíra Merendy, přijme kterákoliv policejní služebna. Občané se rovněž mohou obracet na novojičínské kriminalisty na telefonním čísle 974 735 324.