V Kopřivnici se během krátké doby objevil další případ, kdy neznámý pachatel okradl starší ženu. Tentokrát si výtečník počíhal na osmdesátiletou ženu. Případ se, podle informací novojičínských policistů, stal v úterý 15. února kolem půl sedmé večer. Ve vestibulu panelového domu, nacházejícího se na ulici Pod Morávií, tedy v blízkosti autobusového nádraží a obchodního domu Tesco, zloděj přepadl starší ženu. „S tou se nejprve přetahoval o její tašku. Když ji nechtěla pustit, udeřil ji několikrát pěstí do těla a povalil ji na zem,“ informoval tiskový mluvčí novojičínské policie, Petr Gřes s tím, že tašku, ve které měla žena kromě finanční hotovosti také doklady, sebral a z místa utekl.

Policisté v současné době po muži intenzivně pátrají. Protože mají jeho popis, obracejí se na veřejnost se žádostí o pomoc. „K popisu mladého útočníka můžeme uvést, že se jednalo o mladého muže, nejspíš ve věku osmnácti let. Měl by být zhruba 170 centimetrů vysoký. V den útoku byl oblečen do bundy s pruhy a na hlavě měl čepici, takzvaného kulicha,“ uvedl Gřes a dodal: „Informace o útočníkovi či případných svědcích celé události mohou občané poskytnou telefonicky na linku 158 nebo na telefon Obvodního oddělení policie Kopřivnice 974 735 731.“

V posledních dnech však nejde na Novojičínsku o jediný případ, kdy byla napadena žena. Před pár dny si zažila svoje třiatřicetiletá barmanka, na kterou zaútočil její o tři roky mladší bývalý přítel. Ten ji napadl nejdříve vulgárně na jejím pracovišti. „Po nadávkách ji ještě fyzicky napadl. Rovněž po ní házel sklenice s nápoji. Poté ji škrtil pod krkem a bil pěstmi do oblasti hlavy, krku a zad. Když se jí podařilo vymanit ze škrcení, hodil po ní lopatou na odhazování sněhu. Napadená žena naštěstí včas uskočila,“ řekl Zbyněk Tomšík, okresní policejní mluvčí.

Napadená musela být po útoku lékařsky ošetřena a skončila na nemocenské. Řádění útočníka odneslo také vybavení baru. „Způsobená škoda byla majitelem odhadnuta na pět set korun. Muži nyní hrozí až dva roky odnětí svobody,“ dodal policejní mluvčí.

JANA HROMOČUKÁ, ADAM KNESL