„V souvislosti s přetrvávající nekázní řidičů motocyklů a čtyřkolek na pozemních komunikacích i mimo ně a na základě mnoha podnětů občanů i obcí naplánovalo vedení pořádkové policie Okresního ředitelství Nový Jičín ve spolupráci s policií dopravní řadu dopravně bezpečnostních akcí. Toto je jedna z nich,“ uvedl Jaroslav Stecula z Dopravního inspektorátu Okresního policejního ředitelství v Novém Jičíně, jenž tuto i další akce zpracoval.

Podle novojičínského okresního policejního mluvčího Zbyňka Tomšíka policie dostává stále více podnětů a stížností, které se týkají ježdění motorkářů po lesích a polích. I proto si dopravní a pořádkoví policisté z Novojičínska přizvali na akci kolegy z Inspektorátu cizinecké policie Mosty u Jablunkova na služebních terénních motocyklech značky Cagiva 350 a dva psovody Okresního ředitelství PČR Nový Jičín se služebními psy.

Nejprve se policisté soustředili na okolí Klokočůvku, místní části Oder, a také Spálova. Zhruba dvě a půl hodiny poté se přesunuli k Bílovci a Klimkovicím. „Zejména v oblasti lázeňského území v Hýlově řidiči terénních motocyklů svým chováním a hlukem obtěžují ostatní obyvatele,“ sdělil Tomšík.

Na Odersku policisté kontrolovali celkem 52 motorových vozidel a 21 motocyklů. Zjistili šest přestupků v dopravě, z toho pět se týkalo nepoužití bezpečnostních pásů. Za tyto přestupky policisté udělili blokové pokuty v celkové výši 1200 korun . „V jednom případě řidič neměl u sebe doklady potřebné pro řízení a provoz motorového vozidla,“ upřesnil Tomšík a dodal, že přistihnout motorkáře v akci je také otázkou štěstí a náhody.

Pomyslné štěstí se nakonec přiklonilo na stranu policistů. „Policisté přistihli dva mladíky ve věku devatenácti a třiadvaceti let z Olbramic, kteří jeli na terénních motocyklech z lesního porostu a dále po polní cestě v blízkosti prostoru lázeňského území na Hýlově,“ řekl Tomšík a doplnil, že mladíkům, kteří jsou podezřelí, že porušili lesní zákon, hrozí ve správním řízení až patnáctitisícová pokuta. Muži zákona navíc v průběhu dvou hodin zkontrolovali celkově 30 motorových vozidel a 24 motocyklů. Zjistili celkem sedm přestupků v dopravě, které vyřešili blokovými pokutami v celkové výši 2100 korun. „Určitě bude takových akcí více,“ ubezpečil Stecula.