„Pachatel zde odcizil tři mobilní telefony značek Evolve a Huawei, kovový trezor tmavě modré barvy s finančními prostředky v bankovkách, drobné mince a stravenky,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský, jenž upřesnil, že poškozené místní soukromé společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 45 tisíc korun.

Případem se zabývají policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně, jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, stravenek a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

Zloděje zlákalo také bývalé pohostinství v Jerlochovicích, místní části Fulneku. K vloupání tam došlo v době od 14 hodin 29 ledna do 16 hodin 3. února.

„Neznámá osoba, která se vloupala do objektu, z něj odcizila přenosnou pec značky Alto-Shaam a mobilní chladící zařízení - pípu, vše v hodnotě pětadvacet tisíc korun,“ sdělil René Černohorský s tím, že na zařízení provozovny, jako jsou okna, dveře a zámky, vznikla další škoda přes 5 tisíc korun.

Tento přečin krádeže a přečin poškození cizí věci nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku. I v tomto případě je možno sdělit jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí na fulnecké policejní číslo 974 735 721, případně na bezplatnou linku 158.