Pětačtyřicetiletý muž z Novojičínska metaforicky kousl ruku, která jej živí, když z firmy, v níž byl zaměstnán, ukradl součástky v hodnotě téměř dvacet tisíc korun.

Skutek mu však neprošel a dostal se do rukou policistů, kteří mu sdělili obvinění z přečinu krádeže. Muž se pod tíhou důkazů doznal a všechny ukradené součástky vydal. „Za provedenou krádež mu hrozí trest odnětí svobody v délce až dva roky. To, zda zůstane i nadále zaměstnancem firmy, je nyní věcí vedení podniku,“ podotkl k případu novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Další výtečník si vzal na mušku školku. Pod rouškou tmy se do ní vloupal a při zoufalém hledání čehosi, co by se dalo snadno ukrást a zároveň dobře zpeněžit, rozbíjel vše okolo sebe. Policisté jej však stihli chytit dřív, než mohl s věcmi odejít.

Zasahující policisty však čekalo ještě další zjištění, čtyřiatřicetiletý pachatel nebyl ve zločinech žádný nováček. „Jak policisté později zjistili, soud mu uložil za předcházející trestnou činnost podmíněný trest odnětí svobody v délce dvou let a deseti měsíců, s odkladem a dohledem na pět let,“ dodal Petr Gřes. V současnosti čelí mladík nepříjemnému faktu, a to, že by za tuto svoji neutuchající protizákonnou činnost mohl jít do vězení na pět let.

V rukou policistů skončil rovněž šestatřicetiletý muž z Nového Jičína, který si myslel, že nepozorovaně pronese dvě balení kávy v hodnotě přes 350 korun. Balíčky kávy si schoval pod bundu a namířil si to k východu. „Za pokladním prostorem byl však zadržen pracovníkem ostrahy,“ podotkl policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že muž byl již v březnu loňského roku odsouzen Okresním soudem v Teplicích pro trestný čin krádeže k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 8 měsíců, se zkušební dobou do konce května 2013.