Policejní mluvčí René Černohorský upřesnil, že policisté hlídkovali v ulici Boženy Němcové v Příboře na sjezdu ze silnice číslo I/48. „V tu chvíli zde projíždělo osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Fusion. Okamžitou lustrací v dostupných evidencích policisté zjistili, že po tomto automobilu je vyhlášeno celostátní pátrání, neboť tento vůz byl v brzkých ranních hodinách téhož dne odcizen v obci Lešná na Vsetínsku,“ sdělil René Černohorský.

Ilustrační foto.
"Krávo prolhaná, jsi blbá jak zvon," urážel sousedku. Skončil před soudem

Po zastavení uvedeného vozidla a po předložení všech dokladů policisté zjistili, že osádku tvoří tři muži ve věku 22, 25 a 31 let z Novojičínska. „Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem byli všichni tři muži zajištěni a převezeni k dalším nutným procesním úkonům na příborskou policejní služebnu. Tam bylo zjištěno, že pětadvacetiletý řidič nevlastní řidičské oprávnění. Navíc test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů v jeho těle vyzněl pozitivně na návykové látky amfetamin/metamfetamin,“ doplnil policejní mluvčí.

Záležitostí se zabývají příborští policisté s policisty z Obvodního oddělení ve Valašském Meziříčí a také s novojičínskými a vsetínskými kriminalisty.

Od nálezu čelisti neandertálského dítěte v jeskyni Šipka ve Štramberku uplynulo 140 let.
VIDEO: Od nálezu dětské čelisti ve Štramberku uplynulo 140 let