Kopřivnickým kriminalistům se podařilo objasnit případ vloupání do zahradní chatky v Závišicích z počátku prosince minulého roku. „Pachatel tehdy rozbil balkónové dveře do zahradní chaty, ze které následně odcizil motorovou pilu Husqvarna,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a doplnil, že zloděj rovněž nalezenou sekerou rozbil dno prázdného kovového trezoru z roku 1930. Trezor majitelům sloužil jako dekorace. Stejnou sekerou vetřelec rozbil také vstupní dveře kůlny, vnikl dovnitř a z motocyklu Jawa Pionýr odcizil obě kola.

Celkově způsobil škodu odcizením a poškozením přes šestadvacet tisíc korun. Policisté zjistili, že vloupání má na svědomí devatenáctiletý mladík, který se ke skutku doznal a policistům vypověděl, že odcizená kola z motocyklu zahodil na neznámém místě. Motorovou pilu prodal a peníze utratil pro svou potřebu.

Další zloděj se vloupal do rodinného domu v Jeseníku nad Odrou. Z domku odcizil herní konzoli Sony Playstation 2 a mobilní telefon Sony

Ericsson. Způsobená škoda odcizením činila pět tisíc korun. „Policistům se podařilo získat informace k možnému pachateli krádeže a do čtyřiadvaceti hodin byl novojičínskými policisty jako pachatel zjištěn devatenáctiletý mladík z Nového Jičína, který se k uvedenému činu doznal,“ informoval policejní mluvčí.

Odcizenou konzoli Playstation policisté u mladíka zajistili. Mobilní telefon mladík prodal a získané peníze utratil.

Oba zjištění pachatelé se budou zpovídat z krádeže vloupáním a porušování domovní svobody.