Policejní mluvčí René Černohorský upřesnil, že zmíněná žena se v uvedený den odpoledne dostavila do budovy Obvodního oddělení Policie České republiky v Novém Jičíně a uvedla, že v době mezi 13.50 a 14.30 hodin téhož dne ztratila peníze, konkrétně 38 tisíc korun.

„Žena uvedla, že peníze vytratila na neupřesněném místě při cestě od bankomatu Komerční banky na ulici 5. května, přes Masarykovo náměstí a Žerotínovu ulici až k budově Domova Duha v Bezručově ulici v Novém Jičíně. Jak bylo zjištěno, tak žena si po výběru peněz z bankomatu tyto chtěla uschovat do vnitřní kapsy svého kabátu, jenže tato kapsa byla pouze dekorativní a měla díru, což poškozená netušila,“ sdělil policejní mluvčí.

Ilustrační foto. Zásah hasičů u smrtelného případu v ulici Horní v ubytovně hotelového domu Hlubina. 9. prosince 2020 v Ostravě - Hrabůvce.
Smrt na hotelovém domě v Ostravě. Policisté zadrželi jednu osobu

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení žádají nálezce ztracené finanční hotovosti, aby se dostavil osobně na jejich policejní služebnu za nprap. Petrou Škapurovou (telefon 974 735 676), telefonicky se ozval na novojičínské policejní číslo 974 735 651, případně kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

„Policisté za toto svědectví děkují, poněvadž tato skutečnost je velmi důležitá pro řádné zadokumentování spisového materiálu. Policisté i poškozená žena zároveň děkují i případnému svědomitému nálezci finančních prostředků,“ doplnil René Černohorský a dodal, že k žádosti policie přikládá fotografie muže, který by k uvedené záležitosti mohl podat a sdělit řadu kladných a podstatných informací a poznatků.