Policisté na Novojičínsku zajistili v tomto měsíci dohromady čtyři muže, kteří se vyhýbali výkonu trestu. Na svých kontech mají pěknou řádku trestných činů.

Nejčerstvější dopadení je to, které se podařilo oderským policistům. Pětatřicetiletý muž z Litomyšle v červenci vnikl do neuzamčené kanceláře Domova Odry a dopustil se krádeže. „Vešel do budovy a z peněženky personálu v otevřené kanceláři odcizil šest tisíc korun,“ informoval o případu okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Pachatel poté jako by nic odjel svým autem. „Podobného jednání se měl dopouštět na území celé České republiky. Nyní policisté prověřují další případy s podezřením ze spáchání trestného činu krádeže,“ dodal Gřes s tím, že muž byl již v minulosti pětkrát prověřován jako podezřelý z trestných činů krádeže a neoprávněného držení platební karty.

O něco dříve, v pátek 20. srpna, nalezli novojičínští policisté v jednom z místních barů pětatřicetiletého muže, po němž bylo vyhlášeno pátrání pro jeho vyhýbání se doručení trestního příkazu od soudu. „Na muže v polovině července letošního roku Okresní soud Nový Jičín vydal příkaz k jeho zatčení a následně bylo novojičínskými kriminalisty vyhlášeno pátrání. Muž byl umístěn do policejní cely a v dopoledních hodinách eskortován k Okresnímu soudu v Novém Jičíně,“ doplnil novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Ani další muž ve Frenštátě pod Radhoštěm neměl štěstí. Místní policisté jej objevili 19. srpna na Rožnovské ulici. „Policisté jej omezili na svobodě na základě příkazu k zatčení, vydaného Okresním soudem Nový Jičín v květnu letošního roku,“ zmínil Tomšík. Muž byl ve věku 48 let a pocházel z Kopřivnice.

Nevykonat uložené obecně prospěšné práce se nemusí vyplácet. Přišel na to i čtyřiadvacetiletý muž z Nového Jičína, který se dopustil v minulém roce zločinu krádeže. „Rovněž se nedostavil k veřejnému zasedání, a proto na něj okresní soud vydal příkaz k zatčení,“ dokončil Tomšík. Policisté mladíka dopadli krátce po půlnoci 23. srpna v Kopřivnici.

Přečtěte si také:

Soud potvrdil trest za pokus o vraždu při krádeži

Seniora přepadla dvojice lupičů

Novojičínský gang za mřížemi