„Nedošlo k napadení úředníka,“ vyvrátila hned na začátku očekávaný scénář mluvčí radnice Marie Machková. „Napadli se dva klienti sociálního odboru - Oddělení péče o dítě. Jednalo se o rodiče, kteří přišli řešit situaci ohledně dítěte,“ sdělila. Ústní jednání ale během chvilky přešlo do fyzického napadení. Žena zaútočila muže. „Dotyčná si zvenčí donesla kávu a v průběhu konfliktu dala pánovi políček a pak ho polila kávou,“ popsala mluvčí incident.

Přivolaná hlídka městské policie vyhrocenou situaci zklidnila, agresorka posléze uznala svou chybu. Tím případ pro ni ale nekončí. „Protože došlo ke znečištění koberce, stěny, nábytku v kanceláři a napadení jiné osoby, bude mít tento incident dohru u správního orgánu,“ potvrdila Městská policie Nový Jičín.

Z důvodu obsahu agendy sociálního odboru zde musí úředníci čas do času čelit nevhodnému chování klientů. Pracovníci proto absolvují psychologické zkoušky a mají i pravidelná školení zaměřená na komunikaci s klienty. „Na tomto odboru jsou i bezpečnostní tlačítka, takže v případě vyhrocené situace je může úředník využít a okamžitě dorazí hlídka městská policie,“ dodala Machková.