Zhruba čtvrt hodiny před devátou hodinou večer na Komenského ulici jej na pěšině mezi zimním stadionem a železniční tratí obstoupili tři mladíci. „Jeden z mladíků dvěma údery pěstí do obličeje srazil muže na zem. Nazemi jej několikrát kopl do hrudníku a obličeje. Poté se pokusil muži ze zadní kapsy kalhot vytáhnout peněženku,“ popsal přepadení novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Peněženku si ale přepadený aktivní obranou a kopy směrem k útočníkovi uchránil. „Zbylí dva pachatelé incidentu přihlíželi a hlídali blízké okolí. Vyrušila je ale nezjištěná osoba, načež z místa činu i s útočníkem utekli,“ doplnil Tomšík.

Napadený muž poté přišel do restaurace na náměstí v Kopřivnici, odkud díky personálu telefonicky oznámil přepadení na Městskou policii Kopřivnice. Při napadení utrpěl zhmoždění hlavy, tříštivou zlomeninu levé očnice, pohmoždění hrudníku a oděrky pravé ruky. Následně jej sanitka převezla na chirurgickou ambulanci novojičínské nemocnice k dalšímu ošetření. Předpokládanou dobu léčení lékař dosud nestanovil.

„K popisu pachatelů poškozený uvedl, že se jednalo o mladíky ve věku okolo osmnácti až devatenácti let, útočník měl mít krátce střižené černé vlasy,“ uzavřel okresní policejní mluvčí Tomšík.