Během jednotlivých dopravních kontrol ve městě zadrželi celkem tři osoby. Jednoho muže, na nějž byl vydán příkaz k zatčení, řidiče pod vlivem drog a řidiče, který byl rovnou umístěn na protialkoholní záchytnou stanici.

Prvně jmenovaný byl jednapadesátiletý muž. Při kontrole, jež mimochodem ukázala, že je muž pod vlivem alkoholu, se zjistilo, že na něj Okresní soud v Přerově vydal příkaz k zatčení. „Policisté muže na místě zadrželi a umístili ho do policejní cely. Ještě téhož dne byl předán soudu v Přerově,“ dodal novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Druhý kontrolovaný řidič se sám přiznal, že řídí pod vlivem drog. Před jízdou užil pervitin a taky marihuanu. Jeho doznání jen potvrdil provedený test na drogy.

Posledně jmenovaný řídil felicii a kvůli tomu, jak moc byl opilý, nemohl ani provést dechovou zkoušku. Alkoholtest nakonec vykázal hladinu 2,37 promile. „Policisté jej umístili na protialkoholní záchytnou stanici a zadrželi řidičský průkaz,“ dodal Gřes.

Policisty speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje budou řidiči i v tomto roce vídat poměrně často. „Spolupodílejí se na bezpečnostních akcích a opatřeních pořádaných jednotlivými obvodními odděleními. Společným výkonem zajišťují dohled nad veřejným pořádkem, a to i v případě rizikových sportovních utkání. V loňském roce se několikrát zúčastnili pátrání po pohřešovaných osobách v terénu či osobách, které jsou v hledáčku policistů či soudů z důvodu páchání trestné činnosti,“ zmínil nakonec novojičínský policejní mluvčí.