„Přijali jsme oznámení, že do baru vběhl velký pes, který jeví známky agresivního chování a snaží se napadat hosty,“ informoval velitel městské policie Tomáš Žák. V době příjezdu hlídky však už psisko v podniku nebylo. Běhalo ale nedaleko po silnici. „Na komunikaci se nacházeli i tři muži, kteří strážníkům potvrdili, že pes je velmi agresivní, impulzivní a působí nevyrovnaně,“ do­dal.

Strážníci nakonec rozzuřeného psa přes značné obtíže odchytili za pomoci speciální odchytové tyče. „V této chvíli však ještě neměli vyhráno. Pes i v takto zajištěném stavu, snad proto, že to byl „velký bojovník“ nebo proto, že neměl jen „svůj den“, se tak mocně bránil naložení do služebního automobilu za účelem převozu do psího útulku, že pomohl až přivolaný veterinární lékař, který psa uspal a následně provedl odborný dohled při jeho transportu a umístění do kotce,“ popsal Žák s tím, že při zákroku nebyl nikdo zraněn.

„Druhý den se o psa přihlásil majitel. Sdělil, že mu utekl z objektu, který střeží. Psa si muž odvedl až po uhrazení nákladů za provedené veterinární úkony a zaplacení pokuty,“ uzavřel velitel studéneckých strážníků.