VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel městské organizace ve Studénce čelí obvinění ze zpronevěry

Studénka - Kriminalisté odboru hospodářské kriminality obvinili tento týden bývalého ředitele společnosti Sportovní areály Studénka, s. r. o., Michala Krumpocha ze zpronevěry téměř sedmi milionů korun.

6.5.2013
SDÍLEJ:

Za zmizení částky ve výši zhruba pěti milionů korun má být zodpovědný ředitel společnosti Sportovní areály Studénka, s.r.o., Michal Krumpoch.Foto: Deník/Jana Hromočuková

Jak už Deník informoval dříve, v polovině února letošního roku ve Studénce zjistili, že na účtu společnosti Sportovní areály Studénka, s. r. o., chybí téměř šest milionů korun. Peníze si měl nechávat tehdejší ředitel společnosti Michal Krumpoch. Ten byl v tomto týdnu obviněn ze zvlášť závažného zločinu zpronevěry.

„O nedostatcích ve financích organizace jsem se dozvěděl na začátku února. Když jsem si je ověřil, požádal jsem ředitele o podání vysvětlení. Ten doznal, že finanční prostředky vybíral a že za to nese odpovědnost. Následně své prohlášení stvrdil písemně," řekl na mimořádném únorovém zasedání zastupitelů ve Studénce starosta města Ladislav Honusek. Roční účetní uzávěrka ukázala v účetnictví společnosti velké nesrovnalosti, město proto na muže, který měl oprávnění disponovat financemi společnosti, podalo k 11. únoru trestní oznámení.

S ohledem na výši škody prošetřovali případ kriminalisté odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. „Policisté začali s detailním zjišťováním a dokumentací všech informací a skutečností. Vyžádali si jak svědectví mnoha osob, tak zajistili různé materiály," uvedla k případu Soňa Štětínská, mluvčí krajské policie.

Obviněný měl od roku 2011 neoprávněně vybírat finanční prostředky z účtu společnosti, hotovost z pokladen a také peníze v souvislosti s předáváním tržeb do pokladen. „Záminkou mělo být použití financí pro obchodní účely, peníze však měl používat pro vlastní potřebu. Finance nebyly zpětně nikdy vyúčtovány. Po dobu několika měsíců měl bývalý ředitel společnosti také inkasovat peníze od různých subjektů za provedené služby poškozenými společnostmi, peníze ale nedával k zaúčtování do pokladen," vyjmenovala další mužovy skutky Soňa Štětínská s tím, že škoda byla nakonec vyčíslena na téměř sedm milionů korun.

Z policejního vyšetřování jednoznačně vyplynulo, že obviněný si byl vědom toho, že peníze nelze použít jinak než pro obchodní a provozní činnost poškozených organizací. „Rovněž si byl vědom toho, že spotřebováním zpronevěřených financí znemožnil věřiteli je trvale navrátit do jeho dispozice k jejich původnímu určení. Měl tak jednat v úmyslu neoprávněně se obohatit," připomněla na závěr krajská policejní mluvčí. Bývalému řediteli společnosti nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí pěti až deseti let.

Připomeňme ještě, že v souvislosti se škodou způsobenou zmíněným ředitelem se v závěru února dostala společnost do platební neschopnosti. Finanční prostředky určené na zaplacení za odebranou elektrickou energii, pitnou vodu, odvádění splaškových vod a další služby, které jsou spojeny s provozem zimního stadionu a sportovního ubytovacího komplexu, na účet dodavatelů nedorazily.

Sportovištím tehdy hrozilo, že budou odpojeny od energií. Zastupitelé nakonec odhlasovali finanční výpomoc ve výši 2,6 milionu korun na zaplacení části dluhů. Na uhrazení zbývající části dluhů byl dojednán splátkový kalendář.

Autor: Simona Mikšová

6.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení