Krádež se stala ve čtvrtek 8. června krátce po 10. hodině. „Doposud neznámá osoba využila chvilkové nepozornosti třiatřicetiletého muže ze Vsetínska, který poodešel od odstaveného a řádně neuzamčeného nákladního motorového vozidla tovární značky Mercedes Benz Sprinter u nákladové rampy za prodejnou smíšeného zboží na ulici Komenského v obci Suchdol nad Odrou a z kabiny automobilu mu odcizila volně odloženou černou příruční taštičku – ledvinku,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Zahájení stavby Palačovské spojky - Lešná 5. června 2023.
Stavba Palačovské spojky začala. Nejen obcím na Novojičínsku se uleví

Majitel policistům vypověděl, že v ledvince měl různé druhy a typy stravenek různých nominálních hodnot a peníze v bankovkách i v drobných mincích, vše v celkové hodnotě téměř šedesát tisíc korun.

„Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně,“ doplnil policejní mluvčí a dodal, že jakékoli informace, které by vedly ke zjištění pachatele či k nálezu odcizených stravenek a peněz, je možno kdykoli telefonicky sdělit, i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.