Hlídka okolo třetí hodiny ranní chtěla řidiče ve vozidle Volkwagen Passat prolustrovat v rámci běžné kontroly, ten však místo brzdy sešlápl plynový pedál.

„Muž velkou rychlostí ujížděl na Kopřivnici, část Lubinu. U místní hasičárny prudce odbočil na místní účelovou komunikaci vedoucí do obce Mniší, následně zabočil doleva na panelovou silnici vedoucí ke zdejší přehradě. V těchto místech vozem rozrazil uzavřenou bránu na pozemek bývalého restauračního zařízení, kde zastavil a snažil se z automobilu utéct. V tomto mu však bylo ihned zabráněno zakročujícími policisty a byl při vystupování ze dveří řidiče zadržen. Ujíždějící vůz byl policisty pronásledován přibližně dva kilometry,“ popsal incident policejní mluvčí René Černohorský.

Následně vyšlo najevo, že silniční pirát z Ostravy má soudem odebraný řidičský průkaz. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, test na možnou přítomnost návykových látek bezdůvodně odmítl a odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). „V automobilu byly nalezeny čtyři kusy plných i prázdných propanbutanových láhví a jako spolujezdkyně i 26letá žena z Frýdeckomístecka. Ta při prováděném prověřování uvedla, že propanbutanové láhve pocházejí z trestné činnosti majetkového charakteru, a to z vloupání do příručního skladu prodejny v okrese Frýdek-Místek,“ pokračoval mluvčí.

Celá záležitost je nyní nadále prověřována ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů v úzké spolupráci s jejich brušperskými a frýdeckomísteckými kolegy.