Udál se chvíli před třináctou hodinou odpolední 7. května. Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že službu konající policejní hlídka z novojičínského obvodního oddělení při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala na Palackého ulici v Novém Jičíně pětatřicetiletého muže z Nového Jičína, který jel na motocyklu.

Pouta - zatčení - ilustrační foto
Policisté zadrželi zloděje na místě činu

„Policisté následně zjistili, že motocykl neměl řádně upevněnou registrační značku, neprochází evidencí motorových vozidel, je podomácku vyrobený a sestavený, bez řádně zákonem stanovené technické kontroly a bez zaplacení zákonného pojištění,“ sdělil René Černohorský a dodal, že policisté také zjistili, že motocyklista je v silně podnapilém stavu, neboť odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázalo pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,2 promile alkoholu v dechu.

„Pozitivní byl i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v těle řidiče, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin,“ pokračoval policejní mluvčí s tím, že lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že muž má v současné době vysloven status „neřidiče“, neboť má rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do dubna roku 2021.

Lidé a roušky. Ilustrační foto.
Muzeum Policie ČR vyzývá: Pošlete roušky! Vytvoříme sbírku pro budoucí generace

„Na výzvu zakročujících policistů se muž odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Policisté mu na místě vyslovili zákaz řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí,“ doplnil René Černohorský.

Motocyklista je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z dalšího protiprávního jednání a chování přestupkového charakteru na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.