„Lustracemi v dostupných evidencích byl v řidiči zjištěn 29letý muž z Nového Jičína, který však není držitelem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, pozitivní však byl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin,“ vyjmenoval část prohřešků René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR.

Řidič se k požití drog policistům přiznal a podrobil se lékařskému vyšetření v novojičínské nemocnici. Následná kontrola jeho škodovky odhalila další zajímavé věci. „Ve voze našli různé nádobí a náčiní k užívání drog, například tři krabice injekčních stříkaček s jehlami o počtu téměř 300 kusů, digitální váha nebo skleněné koule k užití marihuany. V prostoru vozu byl cítit i silný zápach po sušině marihuany,“ uvedl mluvčí. Proto hlídka zavolala na místo policejního psovoda s vycvičeným psem se specializací na vyhledávání návykových látek.

„Ten poté vyhledal a označil dvě prázdné schránky se zbytky sušiny marihuany a nalezl krabičku s čerstvě utrženou rostlinou konopí. Na podlaze i na sedačkách vozu byly zcela zřejmé drobné částečky zelené sušiny stypickým zápachem po marihuaně. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Kopřivnici a ze strany novojičínských kriminalistů,“ dodal Černohorský na závěr.