Dvacetiletá žena se zřejmě domnívala, že o vánočních svátcích mají policisté volno. Riskla to a na Štěpána vyrazila za volantem vozidla Renault Mégane směrem do Sedlnic. „Když před čtvrtou hodinou ranní řidička jela od čerpací stanice Slovnaft v Borovci, zastavila jí ke kontrole hlídka příborských policistů,“ nastínil novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Dechový přístroj ukázal hodnotu 1,38 promile alkoholu, následným rozborem vzorku krve byla hladina alkoholu stanovena na 1,17 promile. „Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu hrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl Tomšík.

S prvním případem alkoholu za volantem v letošním roce se policisté setkali v Bartošovicích. Tam kontrolovali jednačtyřiceti¬letého řidiče vozidla Opel Astra, kterému naměřili 1,48 promile alkoholu v dechu. „Dále policisté ze Studénky zjistili, že muž vozidlo užil k jízdě bez svolení její majitelky, u které bydlí v podnájmu a klíče od vozidla si vzal z chodby domu,“ doplnil Tomšík. Muži zákona chlapíkovi na místě zadrželi řidičský průkaz, který následně odeslali na Městský úřad v Kopřivnici. Odvážlivec je podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci.