„Po rozbití okénka pravých zadních dveří ze zadního sedadla odcizil dámskou kabelku. Spolu s ní její čtyřiapadesátiletá majitelka přišla platební kartu, osobními doklady, dioptrické brýle a telefon značky Huawei. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na více než 17 tisíc korun,“ popsal řádění nenechavce Petr Gřes, okresní policejní mluvčí s tím, že policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Pachateli za uvedené jednání hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Policisté v této souvislosti opět připomínají, že auto není trezor a nechávat v něm cennosti je velkým riskem a zároveň lákadlem pro nenechavce. „Parkujte na dobře osvětleném a přehledném místě, pokud možno, aby na vozidlo bylo vidět.

Pokud se i přesto stanete obětí zlodějů, vše co nejdříve nahlaste policii. V případě vloupání do vozidla na nic nesahejte, do vozidla nevstupujte a ihned zavolejte na bezplatnou tísňovou linku 158,“ radí policisté.

Na bezpečnost a pořádek na hřbitovech v současných dnech ve větší míře dohlíží i strážníci městské policie. „Průběžně jezdíváme kontrolovat prostory kolem hřbitovů, protože největším problémem jsou vykradená auta. V letošním roce máme v Novém Jičíně nainstalovanou kameru, takže nám pomůže i technika,“ potvrdil Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín, s tím, že strážníci průběžně zajíždějí také do místních částí.