Líčení, které se uskutečnilo u Okresního soudu v Novém Jičíně v úterý 29. dubna, Vávrová opět neviděla. Stejně jako při prvním jednání 1. dubna ji zastupoval její advokát. Soudce Jaromír Pšenica nechal předvolat svědky, kteří by mohli vnést více světla do vztahu Vávrové k alkoholu. Podle všech svědků její loňské březnové jízdy totiž tehdy byla opilá. V tomto duchu například vypověděl strážník, který seděl na místě spolujezdce ve chvíli, kdy Vávrová narazila do jejich služebního vozidla svým autem. Poté, co ujela, ji strážník zahlédl sedět na břehu Jičínky. „Působila zmateně. Říkala nesmysly. Byla zapadlá v bahně,“ uvedl strážník. Na otázku soudce, zda z Vávrové byl cítit alkohol, strážník uvedl, že ji musel podepírat, když ji odváděl k sanitě a ve chvíli, kdy se na něj otočila, cítil z dechu alkohol.
Údajně opilou Vávrovou zažila na vlastní kůži také svědkyně, která u devětačtyřicetileté lékařky v její ordinaci nedaleko novojičínské nemocnice absolvovala tři návštěvy. „Byla jsem těhotná a potřebovala jsme potvrzení kvůli vyšetření. Po vstupu do ordinace jsem cítila výpary alkoholu,“ uvedla svědkyně.
Mladá žena pokračovala: „Doktorka špatně mluvila, nemohla pořádně chodit, byla úplně mimo.“ Nakonec Vávrová nenašla kartu pacientky, a ta tak loni v červenci odešla s nepořízenou. „Od té doby u ní nejsem,“ poznamenala svědkyně.
Obdobnou zkušenost zaznamenal další svědek hned následující den. Ten potřeboval vypsat nemocenský list. „Byla určitě pod vlivem alkoholu, bylo jí to vidět na očích. Opírala se o stůl a samotný nemocenský lístek snad hovoří za vše,“ řekl muž, jemuž do dnešního dne třítýdenní nemocenskou neproplatili, právě kvůli špatně vyplněnému lístku. Aby jej lékařka mohla vyplnit, musel jí ze země podat psací stroj. „Po zemi byly poházené i různé složky,“ dodal ještě muž, který vše nahlásil policii.
Policisté, kteří jeli na oznámení do ordinace již předešlý den, tentokrát sice doktorku, která den předtím raději ordinaci promptně opustila, zastihli, ale ta k odběru krve na alkohol nesvolila.
Jediný svědek tvrdil, že s lékařkou nikdy neměl problémy a uvedl, že dokonce v osudný březnový den byla ještě ráno normální. Řadu detailů, například, zda ten den byla v ordinaci sestra, si ale nepamatoval.
Soudce jednání odročil, neboť chce ještě vyslechnout odbornou lékařku, která by potvrdila či vyvrátila, zda Vávrová trpí cukrovkou. Lékařka totiž svou šílenou jízdu svalovala na hypoglykemický šok.
Podle žalobce Vávrová 23. března 2007 v Novém Jičíně krátce po čtvrt na dvě odpoledne nasedla do vozidla Nissan Almera a vydala se směrem k centru. Nedaleko nákupního střediska Julius Meinl přejela do protisměru, kde se srazila s vozidlem Citroen Berlingo, v němž jeli dva novojičínští strážníci. Vávrová v protisměru vjela na kruhový objezd, ten v protisměru projela a pokračovala v jízdě. Na Riegrově ulici poté narazila do zaparkovaného vozidla Peugeot 306, které hrnula před sebou. Přitom zachytila tehdy čtyřiasedmdesátiletou Zdeňku Fuskovou, která utrpěla zlomeniny horní končetiny a dvanáctého hrudního obratle. Vávrová s vozidlem pokračovala v jízdě ze svahu a nakonec skončila v korytě řeky Jičínky. „Na to z vozidla vystoupila, přebrodila se přes řeku a na druhém břehu usedla,“ uvedl státní zástupce.
Strážníci, kteří na místo dojeli, tvrdili, že Vávrová jevila známky podnapilosti, dechovou zkoušku ale odmítla. Pozdější krevní zkouška prokázala, že řidička měla v krvi 2,28 promile alkoholu. Při výslechu policii tvrdila, že když odcházela ze své ordinace, dala si do kapsy dvoudecovku slivovice, kterou měla v lednici. Od doby, kdy vyjela, prý si pak už nic nepamatovala, až po chvíli po havárii. Když sáhla pro kapesník, nahmatala láhev, a tak ji vypila. „Na otázku vyšetřovatele, proč si pamatuje, co bylo před nehodou, a potom už nic, nedokázala odpovědět,“ četl ze spisu soudce. Doktorka svou ztrátu paměti vysvětlovala tím, že byla zřejmě v hypoglykemickém šoku. Bylo jí nevolno, neboť od rána nejedla ani nepila.