Nový Jičín - Soudce Jaromír Pšenica měl v úmyslu zakončit pondělní jednání rozsudkem, jenže nerozhodl. Jeho plány mu zhatila Všeobecná zdravotní pojišťovna a také lékařská komora. „Žádali jsme VZP o doplnění, zda paní doktorka brala léky pro diabetiky či nikoliv. Jenže doposud jsme odpověď nedostali,“ uvedl soudce a dodal, že stejně dopadl Okresní soud v Novém Jičíně se žádostí o zprávu od lékařské komory, zda již nějak řešila lékařku kvůli pití v pracovní době v ordinaci.

Minimálně dva pacienti totiž loni v červenci podali oznámení na policii, že když přišli k doktorce do ordinace, působila opilým dojmem. Jedna pacientka později u soudu uvedla, že lékařka nedokázala najít její kartu, další pacient sdělil, že měla při jeho příchodu do ordinace karty poházené po zemi a vyplnila mu lékařský lístek tak, že do dnešního dne nemá proplacenou nemocenskou.

Právě pití alkoholu bylo zřejmě ppříčinou šílené jízdy lékařky loni 23. března. Po čtvrt na dvě odpoledne lékařka usedla do svého vozu Nissan Almera a vydala se od ordinace, kterou má nedaleko novojičínské nemocnice do centra. Při jízdě v protisměru narazila do vozidla městských strážníků, a když ujížděla, projela na Nábřežní ulici hnízdem kontejnerů a narazila do zaparkovaného auta, které následně srazilo čtyřiasedmdesátiletou ženu. Ta utrpěla těžké zranění. Auto pak sjelo do řeky Jičínky. Odběrem krve se zjistilo, že Vávrová měla hodinu po jízdě v krvi 2,28 promile alkoholu. Tvrdila, že si nic nepamatuje, a sváděla to na hypoglykemický šok.

Soudce chtěl v pondělí záležitost ukončit, ale přihlédl k požadavkům dalších účastníků. „Trvám na vyžádání zprávy od VZP. Obžalovaná jednou tvrdí, že je diabetik, jindy, že není. Zpráva bude dobrá už kvůli její důvěryhodnosti,“ řekl státní zástupce Aleš Kopal. Na vyžádání zprávy trval i obhájce Vávrové.