Garáž se dokonce rozhodli vybílit nadvakrát, zřejmě jim bylo líto tam zanechat všechny cenné věci. „Odcizili zahradní traktor AGS, prořezávač trávy, autonabíječku a kanystry s benzínem,“ sdělil novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a jedním dechem dodal: „Odcizené věci následně vyložili v lesíku u Mošnova a na místo činu se vrátili. Na druhý pokus odcizili přívěsný vozík, do kterého naložili další zahradní traktor na sekání trávy.“

Pachatelé se poté v dodávce Mercedes vydali směrem do Bartošovic, kde je po jedné hodině po půlnoci zastavila ke kontrole policejní hlídka. „Za vozidlem měli zapojený odcizený přívěsný vozík s lupem. Pachatelé se policistům k činům doznali a všechny odcizené věci byly zajištěny a následně vráceny,“ uvedl Tomšík s tím, že zloději pobrali věci za 170 tisíc korun.

Oba muži, ve věku sedmatřiceti, respektive čtyřiceti let, si od policejního komisaře vyslechli obvinění ze spáchání trestného činu krádeže, za což jim hrozí až pět let vězení. Dvojice je stíhána na svobodě.