„Policisté věděli, že něco není v pořádku. Když se snažili vozidlo zastavit, řidič s vozidlem nereagoval a ujížděl dál," přiblížil okamžiky, které se staly 22. ledna krátce před druhou hodinou ranní, novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Policisté začali nebezpečně jedoucí dodávku okamžitě pronásledovat. Její řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a svou jízdu skončil až v zahrádkářské kolonii, kde už neměl kam ujet. „Uvnitř vozidla byly tři osoby. Dva muži se snažili skrýt v nákladovém prostoru, dívka zůstala vepředu. Na výzvy policistů k otevření vozidla a vystoupení ven nereagovali. Policisté tak za pomoci donucovacích prostředků celou osádku z vozidla vytáhli," dodal policejní mluvčí. V autě se nacházel sedmnáctiletý mladík z Frýdku-Místku, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, osmnáctiletý spolujezdec a jednadvacetiletá dívka z Kopřivnice.

Trojice se ke krádeži vozidla doznala. Bez dovolení si jej zapůjčili hodinu před půlnocí z parkoviště před restaurací U Zajíce. „Než je policisté zadrželi, stačili z vozidla odcizit elektronářadí v hodnotě 8500 korun. To následně policistům vydali. Všichni tři byli zadrženi s podezřením ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci," podotkl na závěr Petr Gřes. (sim)