Akce se zúčastnilo dvanáct policistů. Ti se nejdříve zaměřili na restaurační podniky a poté i na herny. Policisté kontrolovali především dodržování zákona na dodržování zákazu podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let. „V průběhu bezpečnostní akce bylo kontrolováno přibližně sedmadvacet mladistvých. U sedmi bylo orientační dechovou zkouškou zjištěno požití alkoholických nápojů,“ uvedl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Policisté poté předali dítka zpátky rodičům.

Rekordmankou večera se stala sedmnáctiletá dívka z Oder, u které policisté zaznamenali největší promile alkoholu v dechu. „Dva kontrolovaní mladíci policistům sdělili, že požili lahvové pivo, které nalezli v jednom parku v Odrách,“ doplnil Tomšík. Policisté zjistili ve čtyřech případech, že se jedná o přestupek, z čehož tři přestupky byly oznámeny na Městský úřad Odry k projednání a jeden řešili policisté uložením blokové pokuty ve výši pěti set korun.

Policisté se ještě téže noci zaměřili také na kontrolu vozidel. Do jejich tenat upadlo pětadvacet automobilů a uložili také jednu blokovou pokutu ve výši tisíc korun. Tuto pokutu od strážců zákona obdržel řidič osobního automobilu, který v Odrách u restaurace Fénix porušil zákaz vjezdu. Leč, policisté neusnuli na vavřínech a do skončení akce se jim podařilo přivést na služebnu ještě další dvě osoby k určení totožnosti.