„Již v minulosti řídil motorové vozidlo ovlivněn návykovou látkou,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že hlídka se rozhodla výtečníka zastavit a zkontrolovat, zda náhodou není opět zdrogovaný.

„Muž ale na výzvy k zastavení reagoval zrychlením jízdy a policistům se snažil ujet,“ popsala situaci Holčáková.

Hlídka ihned radiostanicí přivolala posily, do stíhací jízdy se postupně zapojilo dalších šest policejních automobilů. Řidič ujížděl přes Ostravu-Přívoz směrem k Mariánským Horám. Dostal se až k nákupnímu centru Kaufland, kde při riskantní jízdě proletěl přes několik obrubníků. Vzápětí se vydal směrem ke křižovatce U vodárny, kde se mu jeden z policejních vozů snažil zatarasit cestu. Zkušený motorista si však i s touto situací dokázal poradit a pokračoval ke Svinovským mostům.

„Ještě dvakrát se policisté pokusili vozidlo zablokovat, nicméně vždy ujel,“ doplnila Holčáková.

Autohonička skončila až na ulici U Hrůbků, kde policisté přes úzkou silnici postavili vozidlo se zapnutými majáky. Vzhledem k obavám, že by se řidič mohl pokusit do auta najet, z něj osádka vystoupila.

Muž nakonec zastavil, drama však ještě zdaleka neskončilo. Ochránci zákona vytáhli zbraně a pomalu se blížili k renaultu, ve kterém hříšník seděl. Jeden z policistů si v té chvíli všiml, že sahá do kapsy kalhot, ze kterých se snaží něco vytáhnout. Okamžitě se proto na něj i s kolegy vrhl a zpacifikoval jej. „Z kapsy řidiče přitom vypadla na zem střelná zbraň – plynová pistole. Později policisté zjistili, že kohout zbraně byl v zadní poloze a náboj se nacházel v nábojové komoře,“ uvedla Holčáková.

Motorista odmítl orientační dechovou zkoušku na alkoholu i drogový test. V zavazadlovém prostoru policisté našli pětilitrový kanystr s etiketou Toluen. Objevili také použité i připravené injekční stříkačky ukryté v levých předních dveřích, v nichž scházela klasická výplň.
Muži hrozí až padesátitisícová pokuta a zákaz řízení do dvou let.

Policisté jej v loňském roce několikrát přistihli, jak sedí za volantem pod vlivem pervitinu. Při jedné z kontrol v jeho autě dokonce nalezli mobilní pervitinovou laboratoř.