Ostrava – Státní zástupce ho žaloval z pokusu o vraždu. Byl však ochoten jít výrazně pod sazbu, jež činí 10 až 18 let. To by ale Přemysl Š. musel prohlásit vinu, což neudělal. A tak v těchto dnech přišel tvrdý trest. Drama se odehrálo 2. června předloňského roku v bytě v Dělnické ulici v Havířově, kde bydlel jeho známý. Alkohol tekl proudem.

Soudnímu procesu s Oto Biedermanem věnovaly dobové noviny velký prostor. Reprofoto Svoboda.
Pětinásobný vrah Biederman bojuje o svobodu. „Byl jsem mladý idiot,“ hájí se

Mezi přítomnými byla i o devatenáct let mladší žena, která Přemysla Š. údajně obtěžovala nevhodným chováním se sexuálním podtextem. Mělo dojít na hlazení, snahu o políbení, dokonce se mluvilo o sáhnutí do rozkroku. Muž na něco takového neměl náladu. Místo prostého odmítnutí však podle státního zástupce následovala naprosto neadekvátní reakce.

Nůž, palička

Přemysl Š. se chopil nože na stolku, kterým začal divoce máchat. Ženu zranil na ruce. Ani to mu však nestačilo. „Z kuchyňské skříňky vzal gumovou paličku a ženu několikrát udeřil do hlavy. Následně se ozbrojil kladivem s kovovou pracovní částí a v útoku pokračoval v úmyslu ji usmrtit,“ uvedl žalobce.

Žena utrpěla vážná zranění hlavy a musela se podrobit operaci. Následky má dodnes. Trpí úzkostmi, má problémy s rovnováhou, ztratila čich, změnil se jí vzhled, musí nosit paruku.

Ani mouše…

Přemysl Š. u soudu vinu odmítl. „Nic z toho se nestalo. Nepamatuji si žádný útok,“ prohlásil. Zároveň však dodal, že si detaily onoho dne příliš nevybavuje. Ví pouze, že pili alkohol. Při dřívějším výslechu na policii hovořil o dotěrném ženině chování. Dosud netrestaný muž zdůraznil, že by neublížil ani mouše.

Ilustrační foto.
Z marketu do špitálu! Žena v Ostravě vyhltla dvě lahve vodky, platit nechtěla

U soudu vypovídala i jeho manželka. Opilého chotě toho dne přivedli domů nějací kluci, což se nikdy předtím nestalo. Muž se ale choval normálně, díval se na televizi. Že by měl na sobě stopy krve nebo něčeho jiného, si nevšimla.

Státní zástupce naznačil, že by v případě prohlášení viny akceptoval trest mezi sedmi a osmi roky vězení, což je pod zákonnou sazbou, jež činí 10 až 18 let. Tuto možnost ale Přemysl Š. odmítl.

Soud ho nakonec uznal vinným z pokusu o vraždu a v těchto dnech mu vyměřil dvanáct let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Verdikt zatím není pravomocný, muž se proti němu na místě odvolal.