Když seniorka v pátek 24. března 2023 v dopoledních hodinách seděla na lavičce autobusové zastávky u polikliniky na ulici 8. pěšího pluku ve Frýdku-Místku, oslovil ji neznámý muž. „Muž nabídl ženě pomyslnou pomocnou ruku s tím, že nechá u faráře posvětit její zlatý prsten, aby byla zdravá,“ nastínila policejní mluvčí Kateřina Kubzová. Žena uvěřila a prsten muži předala. „Na místě byla i neznámá žena, která s mužem následně odešla s tím, že seniorce prsten donesou do místa bydliště. K tomu však nedošlo,“ dodala policejní mluvčí.

O týden později poškozená seniorka náhodně potkala dotyčnou dvojici, tentokrát na Malém náměstí ve Frýdku-Místku. „Když po nich chtěla vrátit svůj prsten, přišli s další legendou. Následovala je až k dopravnímu hřišti na ulici Pionýrů, kde se posadila na lavičku. Dvojice využila její slabé chvíle a pod záminkou, že jim musí dát ještě druhý prsten, aby jí vrátili ten první, jí neznámá žena z prstu stáhla zlatý prsten. Poté obě osoby z místa odešly,“ pokračovala Kateřina Kubzová.

Druhý dubnový víkend na Čupku u chátrajícího objektu, 11. 4. 2023.
FOTO: Oblíbená ubytovna pod Beskydy dnes. Kupec v nedohlednu, vandalové řádí

Podvedená žena se styděla, proto policii nic neřekla. Až o několik dnů později se svěřila své vnučce, která ji odvezla na policejní služebnu věc nahlásit. Odcizením dvou prstenů žena utrpěla škodu v celkové výši zhruba 11 tisíc korun. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což pachatelům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ doplnila Kateřina Kubzová.

Policie žádá veřejnost o pomoc při ztotožnění osob na snímku.Policie žádá veřejnost o pomoc při ztotožnění osob na snímku.Zdroj: se souhlasem Policie ČR

Frýdecko-místečtí policisté se v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění osob z videozáznamu či fotografie. Jakékoliv informace je možno sdělit na lince 158, případně na nejbližší policejní služebně.

Blíží se termín zahájení oprav telematiky na dálnici D48.
Na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem se bude modernizovat

Policisté upozorňují nejen seniory, aby nebyli důvěřiví k cizím lidem a nesvěřovali jim své cennosti či peníze. „Při seznámení se s neznámými osobami buďte obezřetní a nevěřte všemu, co vám sdělí. Nebojte se svěřit svým nejbližším, rodině či známým a poradit se s nimi. Obrátit se můžete také na policisty, kteří vám poradí a ochrání vás tak před případným podvodným jednáním,“ uzavřela Kateřina Kubzová.