„U pacienta, který byl u nás hospitalizován v souvislosti se střelbou v Petřvaldě, byla v dnešních odpoledních hodinách lékaři diagnostikována klinická smrt mozku,“ potvrdil mluvčí fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

Čtyři mrtví na rodinné oslavě a jeden pokus o sebevraždu – taková je bilance útoku jednatřicetiletého Raifa Kačara. K tragédii došlo krátce po jedné hodině v noci v restauraci Sokol v Petřvaldě na Karvinsku. Oslava padesátin se už blížila ke svému konci. Do banketky, kde v té době bylo už jen deset lidí, přišel muž, který začal střílet. Na místě zůstala ležet mrtvá jeho bývalá pětadvacetiletá přítelkyně Vlaďka, její padesátiletý otec, sedmačtyřicetiletá matka a současný přítel mladé ženy. Vrah, podle informací Makedonec žijící v ČR, se poté střelil v úmyslu spáchat sebevraždu.

Noční střelba v restauraci Sokol v Petřvaldě na Karvinsku, nezůstala bez další tragédie. Po zavražděné Vlaďce, kvůli které se zřejmě celá tragédie odehrála, zůstala dvouletá holčička. Tu měla zavražděná dívka se svým expřítelem, teď již zesnulým Raifem Kačarem. O osudu holčičky rozhodne v nejbližších dnech ostravský okresní soud. Nejbližší rodina čtyř obětí krvavé střelby, se nyní připravuje na pohřeb. Všichni příbuzní a známí zastřelených se přijdou s oběťmi kruté vraždy naposledy rozloučit o sobotním pohřbu v Petřvaldě.

I přes úmrtí pachatele policie pokračuje ve vyšetřování. „Kriminalisté budou na případu i nadále pracovat. Tak jako u všech dalších případů musí i v tomto jednoznačně prokázat, že pachatelem byla konkrétní osoba – přestože tato je po smrti. Policisté již vyslechli všechny důležité svědky. S ohledem na pokračující vyšetřování ale není vhodné zveřejňovat informace, které mají v této chvíli k dispozici. Důležité pro rozhodnutí ve věci budou také zprávy z požadovaných expertiz. Některé mohou trvat vzhledem k náročnosti i týdny. Policisté až poté mohou ve věci rozhodnout. V tomto případě bude věc odložena, protože trestní stíhání je nepřípustné,“ sdělila tisková mluvčí krajské policie Sońa Štětínská.