Objekty, které stojí na odpočívadle u hlavního tahu z Fulneku na Opavu, prakticky ve středu obce Vrchy, řadě tamních obyvatel byly již dlouho trnem v oku. Odpoledne a navečer začínaly fungovat jako bufet, kde se scházeli místní štamgasti na pivo a jiné pochutiny. „Je to neúnosné. Nejsou tam žádné sociálky a ti chlapi očúrávají stromy a okolí. To přece není možné,“ čílil se jeden z obyvatel Vrchů, který se stal signatářem petice, již podepsalo zhruba 65 obyvatel obce.

Informaci o petici potvrdila i starostka Vrchů Jiřina Pešlová. „Obyvatelé poukazovali na to, že podniká v nezkolaudované budově a bez povolení k podnikání. Myslím si, že to nemá zkolaudované doteď,“ sdělila Pešlová.

Podle informací Deníku se policie již jednou pokoušela provést v místě kontrolu, ale zmíněný muž je nevpustil dovnitř. Nyní přišli muži zákona s povolením. „Policisté provedli prohlídku objektu a muže zadrželi, protože pokračoval v činnosti, i když byl již za stejný delikt obviněný,“ uvedla novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková a dodala, že v současné době probíhá v této věci soudní líčení. Aby policisté muži, jenž kdysi v obci působil jako starosta, zabránili v další činnosti a ovlivňování svědků, umístili jej v cele, s návrhem na jeho vzetí do vazby.