„Policisté obvodního oddělení Odry zahájili v pondělí úkony trestního řízení k objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin krádeže a trestný čin porušování domovní svobody," informuje policejní mluvčí Richard Palát. Dosud neznámý pachatel měl v době mezi 20. únorem a polovinou dubna vniknout na oplocený pozemek u rodinného domu v Odrách.

„Následně vnikl do neuzamčeného domu a zde odcizil mimo jiné také čtyři litry slivovice v hodnotě tisíc korun. Z vozidla zaparkovaného na dvoře pachatel dále odcizil GPS navigaci," pokračuje Palát s tím, že škoda byla majitelem vyčíslena na čtyři tisíce korun.

Na pálenku v chladném aprílovém počasí dostal zřejmě chuť také zloděj, který si mezi 24. až 26. dubnem vyhlédl objekt v chatové osadě v Novém Jičíně.

Cestu k ní měl ale o něco náročnější, než jeho „oderský kolega". Nejprve překonal plot, poté rozbil jedno z oken. Nezastavila ho ani mříž, kterou se protáhl dovnitř, kde si přivlastnil litr slivovice a přikrývku a způsobil tak škodu za 600 korun.

„Také v tomto případě policisté z Nového Jičína zahájili dne 26. dubna 2016 úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. V případě dopadení pachatelů uvedených skutků jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," doplnil policejní mluvčí. (edm)