Tragédie se odehrála v pondělí 12. března nad ránem. Muž dívku napadl ve spánku. Oběť umírala několik desítek sekund až minut. Pavel M. prohlásil, že si na samotné bodání nepamatuje. Po hrůzném činu vyběhl z domu a vrhl se před projíždějící vlak. Přežil bez vážnějších následků.

Ostravský krajský soud mu letos v lednu vyměřil osmnáct let žaláře. Pavel M. se proti verdiktu odvolal k vrchnímu soudu, kde ale v úterý neuspěl. „Jeho odvolání jsme zamítli jako nedůvodné. Bylo prokázáno, že to byl právě obžalovaný, kdo ženu usmrtil. Řeznými ranami nožem jí téměř oddělil hlavu od trupu,“ řekl mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik s tím, že osmnáctiletý trest je s ohledem na okolnosti případu a surové provedení činu přiměřený.

Loňský březen patřil k nejtragičtějším obdobím v historii Suchdolu nad Odrou. Během několika dnů se tam odehrály dvě vraždy. Kromě výše popsané tragédie řešili policisté i zločin osmnáctileté dívky, která 4. března dvěma kuchyňskými noži zasadila třináct ran svému příteli (38 let). Muže, z něhož vyprchával život, si pak fotila a natáčela na mobil. Kvůli lepším záběrům dokonce hýbala s tělem. Soud jí vyměřil osmnáct let žaláře.