Stejný trest vynesl vloni v listopadu Krajský soud v Ostravě. Vicher se proti ostravskému verdiktu odvolal k vrchnímu soudu, u kterého se domáhal zproštění obžaloby. Vicher tvrdil, že nikoho nezabil. Naznačil také, že vrahem by mohl být někdo z těch, kteří u hlavního líčení svědčili proti němu. Podle Vichera jde o lidi, kteří se také nacházeli v bytě oběti a popíjeli zde alkohol.

Soud mu ale neuvěřil. „Jeho odvolání jsme zamítli jako nedůvodné. Krajský soud prokázal, že on je tím pachatelem, který způsobil smrt. Trest ve výši sedmnácti a půl roku je adekvátní,“ řekl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

Podle soudu se Vicher s obětí pohádal kvůli dluhům. Nelíbilo se mu také, jak se dotyčný chová k jeho družce. Vicher staršího muže surově napadl. Dokonce ho pálil zapalovačem a hořícím benzinovým čističem na obličeji a dalších částech těla. Běsnění trvalo od odpoledních hodin do rána následujícího dne. „Před smrtí trpěl výraznou bolestí a mučivými útrapami,“ prohlásil o mrtvém státní zástupce, podle kterého si Vicher počínal bezcitně a chladnokrevně. Muž nad ránem zemřel. Utrpěl mnohačetná zranění. Bezprostřední příčinou smrti bylo poranění plic.

Vicher odmítl, že by někomu ublížil. Podle jeho verze v bytě kromě něj a oběti popíjeli další lidé, se kterými se později vydal na zlodějskou výpravu k nedalekému podniku ČSAD. Když se vrátili, našel prý v kuchyni bezvládné tělo známého, který zde ležel pouze ve slipech. Okamžitě mu poskytl první pomoc. Před příjezdem sanitky mu oblékl své tričko a rifle. „Nechtěl jsem, aby jel do nemocnice ve slipech,“ vysvětlit Vicher.

Proti rozsudku vrchního soudu není odvolání.