Vloni v prosinci jej v ubytovně ve Fulneku usmrtila dvěma ranami nožem. Bodla jej do hrudi a krku.

„Došlo k masivnímu krvácení a smrti," uvedl státní zástupce. Skálová u soudu prohlásila, že ji druh napadl a ona se jen bránila. Prý ale netuší, jak k samotnému bodnutí došlo. „Je mi to líto," prohlásila.

Podle Skálové za vším stojí alkohol, kterému společně holdovali. „Znali jsme se osm let. Šest let jsme žili na ubytovně. Oba jsme hodně pili," uvedla Skálová. V opilosti mezi nimi často docházelo k hádkám. Druh ji údajně i napadal. „Škrtil mě, vyhrožoval mi a plival do obličeje. Já jsem vždycky čekala, až ho to přejde. Většinou jsem utekla ven a vrátila se, až usnul. Já jsem ho nikdy nenapadla," řekla obžalovaná. Na otázku předsedkyně senátu, proč s ním pila alkohol, když věděla, co bude následovat, nedokázala odpovědět. „Já nevím," řekla Skálová, která stejným způsobem reagovala i na další dotaz, proč od druha v průběhu soužití neodešla.

„Když jsme nepili, tak to bylo pěkné. Chodili jsme například za jeho mamkou, byli jsme u ní na zahradě, někdy jsme tam i přespali. To jsme nepili," vzpomínala Skálová.

Osudného dne se opět pohádali. „Vzal nůž a řekl, že mě zabije. Přiběhl ke mně a chytil mě za hlavu. Za vlasy mě pak stáhl na postel. Nůž mi přiložil ke krku. Říkal, že mě podřeže," uvedla Skálová s tím, že druh vzápětí zabodl nůž do stolu. Vytáhla jej a vydala se k muži. „Začala jsem šermovat nožem, aby věděl, jaké to je. Nevím, že bych ho píchla," dodala Skálová, která podle svých slov netušila, že druha zranila. Když začal mít problémy, myslela si, že to jen hraje. „Chtěla jsem odejít. Pak jsem ale slyšela ránu. To spadl. Vrátila jsem se. Pořád jsem si myslela, že si dělá legraci," dodala Skálová. Teprve když viděla krev, pochopila vážnost situace a rozběhla se k synovi a snaše, kteří bydleli nedaleko. Společně se pak vrátili, vzápětí dorazila policie. Podle Skálové mohlo k bodnutí dojít tím, že na druha spadla. Znalecké posudky ale hovoří o použití velké síly. Při jednom z bodnutí došlo k naštípnutí žebra.

Matka mrtvého muže se domnívá, že její syn zemřel kvůli penězům. „Byl vážně nemocný, přesto šel na brigádu, aby na Vánoce vydělal nějaké peníze. Něco schoval u kamaráda, aby mu to nevzala. Možná se to pak stalo při hádce o peníze," řekla matka.

Hlavní líčení pokračuje výslechem svědků a znalců. Skálové hrozí deset až osmnáct let vězení.