Penzion a restaurace Na Skalkách v Novém Jičíně se stala v uplynulých dnech středem zájmu tří mladíků. „Okolo půl třetí v noci se tři mladiství pokusili vniknout do objektu penzionu,“ potvrdil novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Při svém pokusu o vloupání však štěstí neměli, byli totiž vyrušeni pracovníkem penzionu. Trojici kluků tak nezbylo nic jiného, než vzít nohy na ramena.

Díky velmi dobré činnosti policejního psa Grima skončila trojice mladíků velmi brzy v rukou zákona. „Jeden z pachatelů byl zadržen v blízkosti penzionu. Další dva, kteří se ukrývali v lesním porostu, zadržel nasazený služební pes Grima,“ dodal policejní mluvčí s tím, že ještě téhož dne byli všichni tři výtečníci obviněni pro provinění z krádeže, ve stádiu pokusu a formou spolupachatelství.

Další provozovnu si vyhlédl neznámý pachatel v Kopřivnici. Konkrétně zamířil do herny Nonstop baru v areálu házenkářského hřiště a využil indispozice obsluhy, která zřejmě nevydržela únavu a mezi jednou až čtvrtou hodinou ranní na pracovišti usnula. „Během inkriminované doby odcizil neznámý pachatel číšnický flek s finanční hotovostí,“ informoval mluvčí Tomšík.

Spánek se obsluhujícímu personálu opravdu nevyplatil. Zloděj tržby si totiž přišel na více než třicet tisíc korun v hotovosti. Kopřivničtí policisté nyní případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Přečtěte si také:

Zloděje zlákaly technika i kabelka

Opilý lupič dlouho neutíkal

V Tatře zmizely součástky za miliony