„Ten měl vést k rozestavěné budově bistra na území obce. Sedmačtyřicetiletou majitelku při jednání zastupoval na základě plné moci její o devět let mladší bratr, který je také spolumajitelem bistra,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík stím, že žena je podezřelá, že vykonávala svou pravomoc způsobem odporujícím zákonu.

Starostka Vrchů se kpřípadu nemínila nijak vyjadřovat. „Už to tady jednou bylo. Nebudu ktomu nic říkat, předám to svému právnímu zástupci,“ uvedla pouze Pešlová

Tím, kdo podal na starostku trestní oznámení, by měl být podle informací Deníku šestapadesátiletý Pavel Rygel. Ten vletech 1998 až 2002 vobci vykonával funkci starosty. Ve Vrších se po volbách obec rozdělila na dvě skupiny. Jednu tvořili přívrženci Rygela, druhou příznivci Pešlové a vobci začala panovat velká nesnášenlivost mezi některými členy obou skupin, zejména pak mezi bývalým starostou a současnou starostkou.

Například vroce 2003 Rygel ještě sjedním mužem po Vrších rozšiřovali zprávu, že pitná voda vobci je závadná a obsahuje škodlivé a mikrobiologické látky vnadměrných hodnotách. To sice Pešlová sdělila na schůzi, když byl nedostatek vody, ale posléze hygiena rozborem zjistila, že voda ve Vrších odpovídá normám. Rygel a jeho kolega svá tvrzení šířili až dva měsíce potom. Za to je policie podezřívala ztrestného činu šíření poplašné zprávy. Obvinění na Pešlovou pak přibývalo. Kdysi se Pešlová vyjádřila vtom smyslu, že účelová obvinění pouze poškozují jméno obce.

Deník se pokusil telefonicky kontaktovat i Pavla Rygela. Po prvním zazvonění na telefonní číslo jeho mobilu, ale někdo na druhé straně přístroj vypnul.