Odsouhlasili jsme návrh, který nám předložilo vedení obce, tak se hájí většina členů zastupitelstva Hladkých Životic z let 2002 až 2006. Zároveň dodávají, že se necítí být vinni tím, že by zneužili svou pravomoc či nějak poškodili obec.

Převod parcel Na stráni

Obžaloba viní zastupitele z přečinů či trestných činů zneužívání pravomoci úřední osoby, porušování povinností při správě cizího majetku a zneužívání pravomoci veřejného činitele, bývalého místostarostu Roberta Chovance navíc ze zpronevěry a bývalého starostu Jaroslava Petrželu navíc ze zpronevěry a pojistného podvodu.

Hlavním důvodem je převod parcel v lokalitě Na stráni, které obec původně dostala od Pozemkového fondu České republiky jako kompenzaci pro osoby, které musely kvůli stavbě dálnice opustit své domy. Zastupitelé odsouhlasili prodej pozemků za velmi nízké ceny, navíc v době, kdy ještě neměla obec pozemky v majetku, pouze příslib.

V pondělí 9. prosince zazněly u Okresního soudu v Novém Jičíně závěrečné návrhy a řeči.

Obžaloba: Přímý úmysl

Státní zástupce uvedl, že zastupitelé rozhodli vědomě o prodeji pod cenou obvyklou, aniž by zdůvodnili proč.

„Pokud chtěli nalákat mladé občany, jak tady zaznělo, pak je to v rozporu s tím, komu pozemky obec prodala," uvedl státní zástupce a poukázal na nedostatky tehdy zveřejněného záměru.

„To ale přičítám hlavně Obžalovanému Petrželovi. U něj je situace odlišná oproti ostatním, protože on na těch převodech měl majetkový prospěch. Na těch, které byly schváleny jemu a jeho příbuzným. Obžalovaný měl za bezchybnost tohoto záměru zodpovídat a mám za to, že u něj šlo o přímý úmysl," pokračoval státní zástupce.

Více přineseme v tištěném vydání Novojičínského deníku.

#flash|https://g.denik.cz/72/f9/denik-tisk.swf|500|115|denik_tisk#