Své výtvarné umění se zřejmě rozhodl prezentovat veřejnosti osmadvacetiletý muž, který nedávno ničil sprejem plakátovací plochu u výměníkové stanice na ulici 17. listopadu v Kopřivnici. Přímo při činu jej přistihla hlídka městské policie. „Když vandal hlídku spatřil, dal se na útěk,“ popsal chování sprejera Dalibor Klement, zástupce velitele Městské policie Kopřivnice. Po krátké honičce však strážníci muže dostihli a v poutech dopravili na služebnu městské policie, kde si vandala z Vlčovic převzali republikoví kolegové.

Nebyl to však jediný případ, kdy museli kopřivničtí strážníci zapojit do hry svou fyzickou zdatnost. Nedávno se potýkali taky s opilým řidičem. „Hlídka spatřila muže, který nastupoval do svého vozu nedaleko herny na Štefánikově ulici,“ uvedl Klement s tím, že jak chůze, tak následný způsob jízdy dotyčného byl poněkud nejistý. „Strážníci auto zastavili a řidič z něj sice vystoupil, ale místo jednání se strážníky se dal na útěk,“ nastínil Klement.

Kopřivničtí strážnici vyrazili za prchajícím opilcem a během chvilky jej zpacifikovali. Vzpouzejícího se hříšníka pak umravnili pomocí donucovacích prostředků a jejich podezření na přítomnost alkoholu jim potvrdila pozitivní dechová zkouška. Pětačtyřicetiletého nezodpovědného řidiče pak předali strážníci do rukou Policie ČR.