Hlídka městských policistů nejprve řešila bitku dvou mladíků, kteří se k fyzické potyčce a rozbité barové stoličce doznali. Způsobenou škodu však odmítali zaplatit. „Oba jevili známky značného požití alkoholu,“ sdělila mluvčí novojičínských strážníků Ilona Majorošová.

Mezitím do herny dorazila žena, která se stačila rovněž pobít s jinou ženou na dámských toaletách. „Obsluha restaurace si stěžovala na poškozený záchod,“ doplnila Majorošová. Ženy se strážníkům k vzájemnému hádání a pošťuchování i fackám přiznaly, avšak o rozbité toaletě nic nevěděly. Mezitím svědek incidentu strážníkům sdělil, že k poškození záchodové mísy došlo v době potyčky dvou žen. „Věc jsme postoupili správnímu orgánu k dořešení,“ dodala mluvčí.

Kolem herny však bylo živo i při odchodu strážníků, kteří venku ve tmě natrefili na skupinu čtyř napadajících se osob. Jakmile výtržníci spatřili městské policejní uniformy, dali se na útěk. Stejně jako opodál stojící mladík, kterému přelézání přes plot nevyšlo. „Jednalo se o šestnáctiletého hocha, u kterého orientační dechová zkouška prokázala jedná celá šedesát dva promile alkoholu,“ doplnila Majorošová s tím, že záležitost řeší i pracovníci odboru sociálních věcí místní radnice.