Případ se stal 20. března mezi 11. a 14. hodinou. Policejní mluvčí René Černohorský sdělil, že v uvedené době zmíněného muže na jeho telefonní číslo několikrát telefonicky kontaktovaly neznámé osoby z blíže neupřesněného místa.

„Osoby se vždy představily jako zaměstnanci České národní banky a pod smyšlenou legendou dohledu nad podezřelými transakcemi finančních prostředků na jeho bankovních účtech jej přesvědčily, aby si do svého mobilního telefonu nainstaloval aplikaci Team Viewer pro vzdálený přístup, což výše uvedený muž učinil,“ pokračoval policejní mluvčí.

Vytýčená trasa obchvatu Mošnova ve směru od Skotnice - podzim 2022.
Zloděj kradl u Skotnice na staveništi obchvatu. Škoda je vysoká

Pak už následovala to, co se v poslední době událo v podobných případech. „Muž po chvíli zjistil, že mu z jeho bankovního účtu bylo provedeno šestnáct neoprávněných odchozích platebních transakcí na jiné, mu neznámé bankovní účty,“ uvedl René Černohorský a upřesnil, že neznámá osoba nebo neznámé osoby tak muži ukradly přes 2 miliony 322 tisíc korun.

„Oddělení hospodářské kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájilo úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností ve věci možného spáchání podvodu ze strany neznámého pachatele,“ uzavřel René Černohorský.