Vyhrožoval jí újmou v případě, že udělá to, co má v úmyslu. Zda šlo občanství v Monaku či jen nedělní setkání s fanoušky ve Fulneku, policejní mluvčí Gabriela Holčáková neupřesnila.

Policisté v průběhu vyšetřování zjistili informace, které je přivedly k třiapadesáti­letému muži z jiného kraje. Toho po několika hodinách zdrželi a také zajistili předmět důležitý pro trestní řízení. Z přečinu nebezpečného vyhrožování muži hrozí až tři roky vězení.

Jak uvedla pro Novojičínský deník starostka Fulneku Jana Mocová, na nedělní setkání v zahradě místního kulturního centra nechystají žádná mimořádná opatření.

"Policie už pachatele má, je tam pořadatelská služba, ochranka, hasiči a police je v tom týmu také. Myslím si, že z hlediska bezpečnosti je ta zahrad lepší místo než náměstí. Takže doufám, že to bude v klidu," uvedla Jana Mocová. (ipa)

V posledních dnech se na Facebooku objevil názor, že Kvitová by měla přijít o občanství, když žije kvůli výhodnějším daňovým zákonům v Monaku. Sdílel ho například i poslanec Stanislav Huml (za ČSSD) - více zde: Bydliště v Monaku? Kvitová by měla přijít o občanství, myslí si Huml