Nakonec už příkoří ze strany čtyřiadvacetiletého potomka snášet nedokázala a utekla na policejní stanici. Agresivní mladík skončil ve vazební věznici.

„Nadávky, vydírání, krádeže věcí z bytu, noční buzení, vyhrožování ublížením na zdraví, bití a zjevný úmysl zabití. To už se prostě nedalo unést. A tak ve stavu zhroucení utekla z domu a požádala o pomoc," řekl k případu Petr Gřes, okresní policejní mluvčí. Svého syna vychovávala sama a stále věřila, že se jednoho dne polepší. Problémy s ním měla už od školních let, kdy měl častou absenci, vystřídal několik středních škol. „Došlo i na užívání drog, které ovlivnily další stupňující se agresi vůči ní," doplnil Gřes.

Syn se časem zadlužil, ale pokud to bylo v silách matky, našel u ní vždy jistotu finančního obnosu. Dokonce si ze zastaváren vykupovala své vlastní věci, které tam dříve dal její syn. „Trpěla fyzickým i psychickým nátlakem, ale všechny útrapy si nechávala pro sebe. Nakonec, z obavy o svůj život, před synem utekla na služebnu městské policie," pokračuje policejní mluvčí a jedním dechem dodává: „Všechno to příkoří snášela, skrývala modřiny a utrpení. Mohlo to dopadnout i hůře. Vyhrožoval jí také podříznutím hrdla. S nožem u krku a kbelíkem na podlaze, kvůli znečištění podlahy, po ní požadoval peníze na pokrytí svých výdajů."