Právě on podle senátu o třináct let starší ženu připravil o život. Byl uznán vinným z těžkého ublížení na zdraví s následkem. Ve vězení by měl strávit osm a půl roku. Rozsudek není pravomocný, muž se proti němu na místě odvolal.

„Svou přítelkyni jsem nezabil. Nic jsem jí neudělal. Jak se to stalo, nevím. Už dříve ale mluvila o sebevraždě. Když jsem se probudil, ležela tam na zemi v krvi. Byt byl zevnitř zamčený. Nikdo jiný kromě nás tam nebyl. Musela se zabít.“

Státní zástupce ale vše viděl jinak. Podle něj Martin Ch. oběť napadl a zasadil jí dvě bodné rány nezjištěným předmětem do oblasti třísel. Žena vykrvácela.

K tragické události došlo vloni 13. června v Rýmařově. V bytě, zamčeném zevnitř, se v té chvíli nacházel pouze obžalovaný se čtyřmi promile alkoholu a jeho družka. Jejich soužití trvalo deset let, provázely ho však hádky o peníze a výčitky. Žili jen ze ženina důchodu. Muž si občas přivydělával. Ve velkém holdoval alkoholu.

Čtyři promile

„Piji dost. Pivo, víno, vše co je k mání. Někdy třeba i čtyři litry vína,“ řekl. Alkohol tekl proudem i osudného června. „Měl jsem čtyři promile, ale nijak opilý jsem se necítil. Kolem dvacáté hodiny jsem šel spát. Usnul jsem tvrdě,“ prohlásil.

Když se hodinu před půlnocí probudil, spatřil přítelkyni na zemi. „Všiml jsem si, že leží na levém boku. Hned jsem vstal a rozsvítil v předsíni. V předsíni jsem viděl rozšlapanou krev. Dveře byly zavřené a zamčené. Do bytu nikdo nemohl vstoupit. Klíčky se v zámku nacházely zevnitř z předsíně,“ dodal obžalovaný.

„Sáhl jsem přítelkyni na zápěstí levé ruky, byla studená. Šel jsem ke dveřím. Odemkl jsem a nechal dveře otevřené. Pak jsem běžel za sousedkou. Přivolali jsme záchranku,“ uvedl muž.

Jak zdůraznil, jeho přítelkyně měla zdravotní problémy. Prý padala a tím si způsobovala různá zranění. „Před čtrnácti dny řekla, že si něco udělá, že ji už život nebaví. Že si něco udělá, opakovala několikrát,“ uvedl muž.