Bylo pár minut po 23. hodině, když policisté, kteří právě dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu v Ostravské ulici v Příboře, zaregistrovali, jak řidič motocyklu tovární značky Yamaha projel přes chodník z parkoviště u zdejšího marketu a pokračoval po Ostravské ulici k ulici Bonifáce Buska a k Místecké ulici. „Z důvodu přestupku v dopravě se policisté rozhodli motocyklistu zastavit. Na dávané znamení STOP ze služebního automobilu v barvách Policie České republiky však v té chvíli neznámý muž nereagoval a začal vysokou rychlostí ujíždět po místních komunikacích,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Jeden z hotových strojů v mankovické továrně
Z vepřína na Novojičínsku firma na elektromotorky. Jezdí na nich celebrity z USA

Motocyklista nejprve zamířil ke sjezdu na D48, potom jel ve směru na Kopřivnici, na kruhovém objezdu v Příboře odbočil na Sedlnice, pokračoval na Bartošovice, poté odbočil na Studénku. „U místní části Nová Horka se motocyklista ve velké rychlosti vyhnul zde přijíždějící policejní autohlídce z obvodního oddělení ve Studénce a vydal se zpět na Příbor, poté pokračoval na Mošnov, Petřvald, Starou Ves nad Ondřejnicí až do Brušperku, kde svou rychlou jízdu výrazně zpomalil. Na ulici K Náměstí v Brušperku za neustálého pronásledování příborských policistů svou jízdu ukončil, zastavil, sesedl z motocyklu a dal ruce nad hlavu,“ pokračoval René Černohorský.

Policisté zjistili, že prchajícím byl čtyřicetiletý muž z Novojičínska, kterému Městský úřad Kopřivnice vyslovil zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do listopadu roku 2023. „Orientační dechová zkouška u muže vyzněla negativně, test na možnou přítomnost návykových, omamných a psychotropních látek či jedů bezdůvodně odmítl a rovněž bezdůvodně odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nebo moči,“ dodal policejní mluvčí.

Tři osoby jsou obviněny z výroby a distribuce drog na Novojičínsku.
Muži z Novojičínska vyráběli a prodávali drogy, následně zakročili kriminalisté

Zároveň upozornil, že v průběhu pronásledování v délce 40 kilometrů motocyklista několikrát překročil rychlost, v určitých úsecích rychlost jeho jízdy dosahovala v obcích až 170 kilometrů za hodinu a mimo obce až 230 kilometrů za hodinu. „Muž svou rychlou, bezohlednou a agresivní jízdou bezprostředně ohrožoval několik dalších účastníků silničního provozu, hlavně řidiče protijedoucích i současně jedoucích motorových vozidel. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Záležitost prověřují příborští policisté a novojičínští kriminalisté, mimo jiné i pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uzavřel René Černohorský.