Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že vše nasvědčuje tomu, že ke zmíněným činům došlo ve čtvrtek 18. února před 19. hodinou v areálu fotbalového hřiště v Jeseníku nad Odrou.

„Jak bylo doposud zjištěno, tak v uvedené době se v prostoru laviček před hlavní budovou sportovního areálu zdržovali dva muži ve věku osmnácti let z Nového Jičína. Ty fyzicky napadly další, pro ně údajně neznámé osoby. Různými údery a kopy do jim způsobili zranění lehčích charakterů s nutností lékařského vyšetření a ošetření v nemocničním zařízení v Novém Jičíně a následně i ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě,“ sdělil René Černohorský a doplnil, že po napadení jeden z mladíků zjistil, že u sebe nemá peněženku s různými osobními doklady, s platební kartou a s 200 korunami v hotovosti, druhému scházela zimní bunda černé barvy s kapucí. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na částku přesahující jeden tisíc korun.

Policejní mluvčí připomněl, že jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osob pachatelů, k objektivnímu objasnění daného incidentu, k příčinám i k důvodům napadení, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.