Policisté zjistili, že jde o jedenačtyřicetiletého Pavla K. z Frýdku-Místku, který ale přechodně pobýval v Klimkovicích. Už při prvotním ohledání se ukázalo, že šlo pravděpodobně o násilnou smrt, což potvrdil i přivolaný lékař rychlé záchranné služby. Policisté detailně ohledali místo činu, zajistili stopy, pátrali i v bezprostředním okolí. „Na základě všech zjištěných skutečností případ přebrali specialisté služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství Policie Severomoravského kraje. Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin vraždy,“ konstatovala mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Jak přesně muž zemřel ani další podrobnosti případu zatím policisté nezveřejnili. Žádají však svědky, kteří se pohybovali poblíž bývalého kulturního domu v době od pátečních 17 hodin do sobotních brzkých ranních hodin a mohou podat jakékoliv informace, aby okamžitě kontaktovali Policii ČR na lince 158 nebo zavítali na jakoukoliv policejní služebnu.

Takový závažný trestný čin, jakým je vražda jedenačtyřice¬tiletého muže, je pro čtyřtisícové lázeňské město zcela neobvyklý. „Něco takového tady nepamatuji,“ uvedl starosta Klimkovic Pavel Malík s tím, že před pár lety se ve městě stal pokus o vraždu.

Za trestný čin vraždy může být pachatel, po kterém policisté intenzivně pátrají, potrestán trestem odnětí svobody na deset až patnáct let.