Neznámý vandal řádil v noci na úterý 1. května na okraji obce Skotnice u cesty vedoucí do sousedních Kateřinic. U domu čísla popisného 170 se pořádně vyřádil na zaparkovaných automobilech. Rozbil na nich skla, poničil lak, poškrábal světla.

„V době od páté hodiny odpolední dne 30. dubna do půl osmé ráno dne následujícího měl totiž jejich vozidla poškodit dosud neznámý vandal. Ten na dvou vozidlech značky BMW, dále na vozidle Nissan a Audi rozbil skleněné výplně dveří, poškrábal lak a různým způsobem poškodil další části uvedených vozidel,“ potvrdil události Petr Směták, novojičínský policejní mluvčí.

Předběžná škoda byla podle policistů vyčíslena na 200 tisíc korun. Vzhledem k hodnotám a typu vozidel není ale vůbec vyloučeno, že skutečné náklady na opravy tuto sumu řádně překročí.

„Příborští policisté po dosud neznámém pachateli, který se výše uvedeným jednáním dopustil trestného činu poškození cizí věci, intenzivně pátrají,“ uvedl dále mluvčí.

Policisté zároveň žádají případné svědky o informace vedoucí k objasnění případu.

„V této souvislosti žádají občany, kteří by k dané věci mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 751 či zavolali na bezplatnou linku 158, nebo se osobně dostavili na kteroukoliv z policejních služeben,“ připomněl policejní mluvčí Směták.

Identikit svědků přepadení.
Policisté hledají svědky přepadení na dálnici D46. Měli by být z našeho kraje